Ühistranspordiportaal

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ruhnlased saavad peagi uue reisilaeva

Trüki

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kooskõlastas esmaspäeval lepingu uue katamaraantüüpi reisilaeva ehituseks Ruhnu liinile.

Ligi 3,2 miljonit eurot (50 miljonit krooni) maksvat laeva hakkab ehitama Baltic Workboats. Uus laev valmib 2012. aasta kevadel ning tuleb liinile kohe pärast laeva opereerimishanke läbiviimist.
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi sõnul aitab laev ruhnlastele tagada eluliselt vajaliku kiire transpordiühenduse ning laiemalt on uus laev osa riigi eesmärgist parandada ühistransporti väikesaartega. „Laevaehitus aitab edendada kodumaist laevaehitustööstust ning mul on usku nende töö kvaliteeti,“ lisas ta.

Pärnu-Ringsu, Ringsu-Roomassaare ja Roomassaare-Pärnu liinil sõitev laev on alumiiniumkerega katamaraan-tüüpi parvlaev, kus on 60-kohaline reisijate salong. Peatekil on koht kahele sõiduautole või ühele mikrobussile või kaubaalusele.
Laeva pikkus on 23,9, laius 8 ja süvis 1,8 meetrit. Aluse maksimaalne kiirus on 23 sõlme ning töökiirus 20 sõlme. Meeskonda kuulub kolm inimest.
Ruhnu laeva ehitust rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.