Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/np13742/public_html/configuration.php:1) in /home/np13742/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/np13742/public_html/configuration.php:1) in /home/np13742/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/np13742/public_html/configuration.php:1) in /home/np13742/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 426

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/np13742/public_html/configuration.php:1) in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44
ytra.eu ühistranspordiportaal
 

Ühistranspordiportaal

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/np13742/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/np13742/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/np13742/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198
ytra.eu ühistranspordiportaal

Sõlmiti saastekvoodi ühikute abil tehtav bussiostu leping

Trüki

Täna, 31. mail allkirjastasid Maanteeameti ja Tšehhi firma Iveco Czech Republic a. s. esindajad lepingu 110 Iveco IRISBUS Crossway tüüpi bussi ostuks, mis läheb maksma 18,86 mln eurot. Bussiostu rahastatakse Eesti Vabariigi ja Hispaania Kuningriigi vahel sügisel sõlmitud CO2 saastekvoodi ostu-müügi lepingu alusel laekuvatest vahenditest.

Vastavalt lepingule tarnitakse ostetavatest bussidest 52 bussi seitsme kuu jooksul alates lepingu sõlmimisest ning ülejäänud busside tarnimine toimub 2012. aasta III kvartalis. Ostetavatest bussidest 100 võetakse kasutusele maakonnaliinide teenindamiseks ja 10 lähevad Tallinna linnale.

Hangitavate bussidele tehniliste nõuete seadmisel pöörati suurt tähelepanu keskkonnasäästlikkust, pakutavat garantiid, mugavust ja lisavarustust puudutavatele nõuetele, samuti busside sobivusele põhjamaade kliimas kasutamiseks. Ostetavad bussid vastavad „eriti keskkonnasõbraliku sõiduki“ heitgaaside piirnormi nõuetele, mis on kõrgem hetkel Euroopas nõutavast EURO 5 piirnormist. Sõitjate mugavuse huvides on soetatavad bussid miinimumstandardist suurema istmevahega, varustatud kliimaseadmega ja liikumispuudega inimeste ligipääsu võimaldavate seadmetega. Müüja annab bussidele 5 aastase üldgarantii ning 9-aastase garantii bussi kerele.

Olemasoleva kava kohaselt on plaanis soetatavad bussid kasutusele võtta Ida-Virumaa ja Harjumaa avalike maakonnaliinide teenindamisel. Antud piirkondade valimisel mängis rolli asjaolu, et nimetatud maakondades lõppevad lähiaastatel vedajatega sõlmitud veolepingud. Samuti on Ida-Virumaa ja Harjumaa suure sõitjate arvuga piirkonnad, mille teenindamiseks on hangitavad 12-meetrised normaalbussid sobilikud. Bussid jäävad kogu busside kasuliku eluea jooksul riigi omandusse ning need antakse vedajate kasutusse riigihanke korras sõlmitavate avaliku teenindamise lepingute alusel.

Tallinnale antakse 10 bussi linnaliinide teenindamiseks, kuna viimasel kahel aastal ei ole Tallinna linna omandusse kuuluval Tallinna Autobussikoondise ASil olnud võimalik investeeringutele seatud piirangu tõttu uusi busse soetada. 

Firma Iveco Chech Republic a. s. esindab Kesk- ja Ida-Euroopas kontinendi suuruselt teist bussitootjat Irisbus Iveco.

 

Riik plaanib 2014. aasta lõpuks soetada keskkonnasäästlikud trammid

Trüki

TrammValitsus kiitis heaks riigi kasutamata saastekvoodi müügi Hispaaniale summas 45 miljonit eurot. Müügist saadav tulu suunatakse uute keskkonnasäästlike trammide soetamiseks Tallinna linnale. Uusi tramme on oodata Eestisse 2014. aasta lõpuks. 

Pikemalt loe Delfist.

 

Tartu uute MAZide istmed roostetavad

Trüki

Neli kuud tagasi ehk aasta algusest Tartu linnaliinidel kurseerima hakanud uutel MAZ bussidel on toolide jalad läinud roostetama. Sebe Tartu linnaliikluse juht Üllar Kaljuste oletas põhjuseks aluspinnatöötluse kehva kvaliteeti. Kaljuste lisas, et roostetama ei ole hakanud kõik istmejalad, vaid mõned.

MAZ bussidel on garantii ja MAZi esindaja on lubanud ülevärvimist garantii korras. Garantii kehtib aasta busside üleandmisest, see oli kümmekond päeva enne eelmise aasta lõppu. Mõnel osal on garantii ka pikem. Millal töö ette võetakse, sõltub eelkõige Sebest, sest remondi ajal on buss liinilt maas ja tuleb vaadata, kas on asendusbussi vajadust ja võimalust. Kaljuste kinnitas, et mujalt bussid ei roosteta, üksnes istmejalad. Samuti lisas ta, et pigem hakatakse töödega pihta suvel, sest siis on busse liinil vähem.

Pikemalt loe Tartu Postimehest

                                                                                                                                                                                                                       
 

Põlvamaal Ilumetsas asutati ühistransporti propageeriv ühing

Trüki

Ilumetsa on paik Põlvamaal, kuhu on võimalik tulla Edelaraudtee poolt teenindatava Tartu – Orava reisirongiga. Ilumetsas käib igal aastal rohkelt matkajaid, kellest suur osa kasutab päralejõudmiseks reisirongi. Seal asuvad näiteks meteoriidikraatrid, Rebasmäe allikas, lähedal on Meenikunno maastikukaitseala jpm.

Kohalik rahvas asutas 17.01.2011 MTÜ Ilumetsa Rongipeatuse Sõbrad, aitamaks külalistel Ilumetsas paremini orienteeruda ning tutvustamaks oma kaunist kodukohta. Ühing propageerib oma tegevusega ka ühistranspordi kasutamist. Seni on tegeletud põhiliselt kodulehekülje loomisega ning projektide kirjutamisega. MTÜ loodab matkajatele oma tegevusega peatselt algaval hooajal abiks olla, korraldada temaatilisi üritusi ning suurendada oma tegevuse abil rongireisijate ja Ilumetsa piirkonna külastajate arvu.

MTÜ Ilumetsa Rongipeatuse Sõbrad tegemistest saab lähemalt lugeda kodulehelt kodulehelt. Asjast lähemalt huvitatutel on võimalus astuda MTÜ liikmeks ning plaanitavates tegevustes kaasa lüüa.

 

Tallinn-Vändra liinil uus vedaja

Trüki
Alates 01.02.2011 teenindab Pärnu maavalitsuse poolt tellitavat kaugbussiliini nr 735 Tallinn - Vändra AS Taisto Transport. 01.02.2009-31.01.2011 teenindas seda liini lepingu alusel AS SEBE. Sarnase marsrudiga liini teenindas Taisto ka varem, teenindades kuni 31.01.2009 kommertskaugliini Tallinn - Rapla - Vändra - Suure-Jaani kommertsalustel.
 

Haapsalu-Pärnu liin läks avalikuks

Trüki

Pärnu ja Haapsalu vahel olevad kaks erinevatel nädalapäevadel käigus olevat kommertskaugliini, mida teenindasid AS GoBus ja OÜ Venderloo Bussid, muutus alates jaanuari lõpust Läänemaa avalikuks liiniks, mida teenindab OÜ M.K.Reis-X. Muutus veidi ka sõiduplaan.

AS GoBus teenindas mõned aastad tagasi sarnaste väljumiskellaaegadega liini igapäevaselt, seejärel jättis käiku vaid mõnel nädalapäeval. OÜ Venderloo Bussid käivitas neil nädalapäevadel, mil AS GoBus liini ei teenindanud, alates 01.04.2009 omalt poolt kommertsliini, saades sellele siiski erinevatest kohtadest väikest toetust.

 

Liiniveod Saaremaale ja Hiiumaale odavnevad

Trüki
Seoses Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa parvlaevaliinidel Saaremaa või Hiiumaa elanikele antav täiendava soodustuse rakendamisega alandab ka liinibusside üleveotasu, mistõttu AS SEBE on langetanud oma Kuressaarde suunduvatel kaugbussiliinidel piletihinda.
 

Arilix avab Tartu-Rapla liini

Trüki
Arilix OÜ käivitab alates 20.01.2011 liini Tartu - Põltsamaa - Paide - Türi - Rapla väljumisega Tartust kell 10:30 ja Raplast kell 14:25.
 

Järgmisel aastal hakkavad kehtima uued linnaliinide sõidupiletid

Trüki
Laupäevast, 1. jaanuarist võetakse Pärnus kasutusele uue märgistusega linnaliinide sõidupiletid, sel aastal soetatud üksikpiletid kehtivad järgmise aasta 31. jaanuarini (kaasa arvatud), kirjutab Pärnu Postimees.
 

Eurosendid võivad lüüa bussiliikluse sassi

Trüki
Algaval aastal Eestis kasutusele võetav euro toob käibele harjumatu hulga metallraha, millega toimetamine võib tekitada esialgu segadust bussiliikluseski.
„Kui seni ei jäänud bussid sõiduplaanidega jänni, siis nüüd, ma kardan, tekivad seetõttu, et juhil tuleb hakata peenraha lugema ja tagasi andma, ajanihked,” tõdes Pärnu maavalitsuse transpordinõunik Avo Rahu. „Saan aru, et lennu- või laevapiletite ostmisel kassas, kus inimesel pole tulist kiiret, võidakse krooni- ja eurosentidega mängida, aga bussis liinil kusagil peatuses saab see olema raske", kirjutab Pärnu Postimees.
 

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/np13742/public_html/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Maaliinide sõiduplaanid


Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/np13742/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Linnaliinide sõiduplaanid


Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/np13742/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Rahvusvahelised sõiduplaanid


Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/np13742/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Reisirongide sõiduplaanid


Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/np13742/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Laevade sõiduplaanid


Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/np13742/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Lennukite sõiduplaanid


Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/np13742/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198