Ühistranspordiportaal

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
ytra.eu ühistranspordiportaal

Avo Rahu: Pööramise kohad jäävad bussidele hangede vahel kitsaks

Trüki
ärnu maavalitsuse tellitaval 76 maakonnaliinil teenindab reisijaid neli bussifirmat: Mulgi Reisid, M.K.Reis-X, Vändra Karu ja MTG. Lumemöldrite hoogtöö pikkade pühade ajal Pärnumaal bussiliiklust ei seisanud, küll jäädi sõidugraafikust maha, sest hoolikamgi sahamees ei jõua korraga kõikidele teedele, olukorda kommenteerib Pärnu maavalitsuse transpordinõunik Avo Rahu, lähemalt loe ajalehest Pärnu Postimees.
 

ATKO plaanib Valgamaal sõitma hakata nõutust väiksemate bussidega

Trüki
Uuest aastast Valgamaal suurimas liinigrupis teenindava asuvale AS MTG-le (ATKO Grupp) läkitas kirja lepingupartner Valga Maavalitsus, esitades küsimuse, miks on äsja Valgas esitletud uutel maakonnabusside hulgas vähe vähemalt 45-kohalisi busse. Nimelt on Valga maavalitsus varem AS MTG selgituse taotlusele vastanud, et vähemalt 45-kohalisi (iste- ja seisukohad kokku) busse peab olema liinidel vähemalt 17 tükki, kuid neid oli esitlusel vähem. Valga maavalitsus soovib ettevõttelt infot selle põhjuste kohta, mõjust pakutud liinikilomeetri hinnale (mis on ekspertide hinnangul alapakkumine) ning seejärel otsustab lepingu jätkamise võimalikkuse AS-iga MTG.
 

Moonaküla viaduktil süttis buss

Trüki
Rakveres Moonaküla viaduktil süttis eelmise pühapäeva õhtul veidi pärast kella kuut kahekorruseline Tallinn-Rakvere-Kiviõli-Jõhvi liini buss, kirjutab Virumaa Teataja.
 

Uude firmasse lähevad üle üksikud

Trüki
Reedel tutvustas uuest aastast Valga maakonna bussiliine teenindama asuv AS MTG hotelli Metsis parklas busse, millega reisijaid vedama hakatakse, kirjutab Valgamaalane.
 

Kihnlased ootasid lennuilma

Trüki
Täna hommikune ilmastik ei lubanud Pärnust startida Ruhnu ja kell 9 Kihnu lennukil, mistõttu lükati mõlemad reisid edasi ja veel pärast kella kolme ei olnud selge, kas reisid toimuvad, kirjutab Pärnu Postimees.
 

Kuidas sellisest peatusest bussi peale saab?

Trüki
Kuigi Pärnu linnavalitsus hindas OÜ Rapla Teede tööd linnabusside peatuste korrashoiul normaalseks ega näinud põhjust lepingupartnerile midagi ette heita, on linlased teist meelt, kirjutab Pärnu Postimees.
 

Salakütuseäri Venemaalt Eestisse käib turismibussidega

Trüki
Ida-Virumaal kogub tuure äri, kus bensiini vedamiseks kasutatakse turismibusse. See ei ole nii ohtlik kui kanistrite kasutamine samal eesmärgil. Kuid kohe kui kütus tuleb Eestis müüki, muutub äri ebaseaduslikuks, kirjutab logistikauudised.ee.
 

Ruhnlased saavad peagi uue reisilaeva

Trüki

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kooskõlastas esmaspäeval lepingu uue katamaraantüüpi reisilaeva ehituseks Ruhnu liinile.

Ligi 3,2 miljonit eurot (50 miljonit krooni) maksvat laeva hakkab ehitama Baltic Workboats. Uus laev valmib 2012. aasta kevadel ning tuleb liinile kohe pärast laeva opereerimishanke läbiviimist.
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi sõnul aitab laev ruhnlastele tagada eluliselt vajaliku kiire transpordiühenduse ning laiemalt on uus laev osa riigi eesmärgist parandada ühistransporti väikesaartega. „Laevaehitus aitab edendada kodumaist laevaehitustööstust ning mul on usku nende töö kvaliteeti,“ lisas ta.

Pärnu-Ringsu, Ringsu-Roomassaare ja Roomassaare-Pärnu liinil sõitev laev on alumiiniumkerega katamaraan-tüüpi parvlaev, kus on 60-kohaline reisijate salong. Peatekil on koht kahele sõiduautole või ühele mikrobussile või kaubaalusele.
Laeva pikkus on 23,9, laius 8 ja süvis 1,8 meetrit. Aluse maksimaalne kiirus on 23 sõlme ning töökiirus 20 sõlme. Meeskonda kuulub kolm inimest.
Ruhnu laeva ehitust rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

 

Kihnu saar jäi jäävangi

Trüki

Eile hommikul Kihnust sõiduplaanijärgset reisi 12 kilomeetri kaugusele Munalaiu sadamasse alustanud reisiparvlaev Amalie pidi poolelt teelt tagasi pöörduma, sest Kakra sääre tagusest jäätropist ei olnud võimalik läbi trügida, kirjutab Pärnu Postimees.

Aprillikuus kirjutas ühistranspordiportaal, et Pärnu maavalitsuse sooviks oleks jääklassiga parvlaev, mis pakuks laevaühenduse võimalust aastaläbi. Lähemalt loe siit.

 
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL