Ühistranspordiportaal

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
ytra.eu ühistranspordiportaal

Kihnu laevaliine ihkab uuest aastast kaks vedajat

Trüki
Aastavahetusega on lõppemas Pärnu maavalitsuse ja AS Kihnu Veeteede vaheline leping, seepärast kuulutas maavalitsus välja Kihnu ja mandri vahelise parvlaevaliinide riigihanke, mille pakkumused eile avati. Kvalifitseerus kaks pakkujat: AS Kihnu Veeteed ja OÜ Väinamere Liinid, kirjutab Pärnu Postimees.
 

Rapla Bussipargi õpilastranspordis rakenduvad novembris kiipkaardid

Trüki
Seni on kooliõpilased (üldharidus- ja huvikoolide õpilased) saanud tasuta sõita, näidates bussi sisenedes juhile oma pappkaarti. Nüüdsest aga ulatab õpilane juhile kiipkaardi, mille bussijuht sisestab andmete, kirjutab Nädaline.
 

Bussifirma jättis sõitjad hilisõhtul maanteele

Trüki
Ettevõtte Ekspress Auto L Tallinna - Rakvere - Kiviõli-Oru marsruudil liikunud bussis nr. 181 viibinud sõitjad väidavad, et pole kunagi varem kokku puutunud sedavõrd ebapädeva bussijuhi ja avariilises seisundis ühissõidukiga, kirjutab 4. novembri Põhjarannik.
 

Peatus.ee probleemid

Trüki
MTÜ Eesti Ühistranspordihuvilised juhatuse liige Siim Sülla kirjutas arvamusartikli peatus.ee reisiplaneerija probleemidest 08.10.2010 ajalehes Tartu Postimees ning hiljem ka Postimehes. Sellele vastas 12.10.2010 ajalehes Postimees Maanteeameti projektijuht Olari Tammel.
 

Valgamaal hakkab sõitma MTG

Trüki

Valga Maavalitsus ja AS MTG (ATKO Grupp) sõlmisid 7. oktoobril avaliku teenindamise lepingu maakonna I liinigrupi bussiliinidel järgnevaks kaheksaks aastaks, see on kuni 31. detsembrini 2018.

Lepingu kohaselt hakkab AS MT alates 01.jaanuarist 2011 teenindama sõitjate liinivedu Valga maakonnas (välja arvatud Otepää ja Hargla piirkond). Valga maakonnaliinide I liinigrupp koosneb 23-st erinevast liinist, mille eeldatav aastamaht on 1206,7 tuhat liinikilomeetrit.

Riigihange “Avalik liinivedu Valga maakonna I liinigrupi bussiliinidel” kuulutati välja 2009. aasta 30. detsembril. Valga maavanem kvalifitseeris ja tunnistas pakkumise kutse dokumentidele vastavaks kõik selle aasta 27.aprilliks laekunud pakkumised. Pakkumised laekusid neljalt firmalt: AS SEBE, AS GoBus, AS Mulgi Reisid ja AS MTG - hinnavahemikus 11.08 – 14.82 krooni liinikilomeeter (käibemaksuta). Neist soodsaimaks osutus AS MTG pakkumus - 11,08 kr/lkm kohta.

 

Meeskond unustas osa reisijaid parvlaevale lõksu

Trüki
Üleeile õhtul parvlaeva Saaremaa alumisel tekil Virtsust Kuivastusse sõitnud ligi 30 autoreisijat avastasid enda jahmatuseks, et sihtkohas neid maha ei juhatatud ja nad on teel tagasi Virtsu, kirjutab Meie Maa.
 

Politsei võttis kümme bussilogu rajalt maha

Trüki
Maanteeameti ning politsei-ja piirivalveameti Ida prefektuuri ühisreidi käigus selgus, et suur osa Kohtla-Järve ja Jõhvi reisibussidest ning liinitaksodest ei vasta tehnilistele nõuetele, kirjutab 17. septembri ajaleht Põhjarannik.
 

Valmis uue ühistranspordiseaduse eelnõu

Trüki
Kooskõlastusringile on saadetud uue ühistranspordiseaduse eelnõu. Eelnõuga on planeeritud näiteks Maanteeameti rolli suurendamist ühistranspordi korraldamises, kaugliinidele konkursside tegemise võimalust, mitut piirkonda ühendavate avalike liinide loomist ning rahvusvahelise ühistranspordiliikluse doteerimist. Eelnõuga saab turvuda eÕiguse portaalis. Uus seadus peaks hakkama kehtima 01.09.2011.
 

Ametikool alustab bussijuhtide koolitamist

Trüki
Kuressaare ametikool alustab septembri lõpust esmakordselt bussijuhtide koolitamisega, kirjutab Saarte Hääl.
 

Uued parvlaevad läbisid edukalt tormitesti

Trüki
Parvlaevad Saaremaa ja Muhumaa said reedel oma tööaja esimese tormikogemuse, kui Väinamerel puhus põhja-loodetuul kiirusega puhanguti 25–29 m/s, kirjutab Saarte Hääl.
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL