Ühistranspordiportaal

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
ytra.eu ühistranspordiportaal

Jõhvi ja Kohtla-Järve vaheline teekond pikeneb

Trüki
Seoses uue teelõigu valmimisega pikeneb Jõhvi ja Kohtla-Järve vahel linna- ja maakonnaliinide marsruut. Sõiduplaanide kohaselt peavad kõik bussid läbima veel kõiki bussipeatusi, kuid Ida-Viru maavalitus ja Kohtla-Järve linnavalitsus plaanivad uurida sõitjate voogu ning enamus busse panna liikuma mööda uut teelõiku, sest läbi kõigi vahepeatuste sõites pikeneb nii busside marsruut kui ka sõiduaeg. Samuti võidakse muuta kommertsliinide sõiduplaani. Kui aga sõiduplaanid jäävad praeguseks, võib ühistranspordi dotatsioonivajadus aasta lõpuks Kohtla-Järve linnavalitsuse tellitavatel liinidel tõusta 300 000 krooni võrra.
 

GoBus kahjumist kasumisse

Trüki
Kui 2008. aastal teenis bussivedaja GoBus kahjumit paarkümmend miljonit, siis 2009. aasta lõpetati alla kümnemiljonilise kasumiga, käive kahanes aga viiendiku jagu, ilmneb firma majandusaasta aruandest, kirjutab logistikauudised.net.
 

Kuressaare-Ruhnu-Pärnu lennuliinil jätkab Saksa lennufirma

Trüki
Kuressaare-Ruhnu-Pärnu lennuliini teenindamist jätkab 1. novembrist maavalitsuse hankel ainsa pakkumise teinud Luftverkehr Friesland Brunzema und Partner KG, kirjutab Pärnu Postimees.
 

Kihnu lennud lähevad sakslastele

Trüki
Pärnu ja Kihnu vahel hakkab järgmise nelja aasta jooksul lendama Pärnu maavalitsuse hankel ainsana pakkumuse teinud Saksa lennufirma Luftverkehr Frieslan, kirjutab Pärnu Postimees.
 

Sõitjad kurdavad endiselt liiga väikeste busside üle

Trüki
Ehkki Lõuna-Viljandimaal bussisõitjaid vedav osaühing Automen on liinidele toonud varasemast suuremaid busse, nurisevad sõitjad endiselt ruuminappuse üle, kirjutab Sakala.
 

Ametnik soovitas bussilt maha jäetud ratastoolimehele taksot

Trüki
Järva-Jaanist pärit Vello veetis meeleoluka päeva Tallinnas ning asutas end õhtul koju tagasi sõitma, kui bussijaamas selgus, et ta ei mahugi bussile. Vello on ratastooliinvaliid, vaata reporter.ee videolõiku.
 

Hannes Luts: Valka ja Viljandi linnalähivagunis

Trüki
Uued rongid ei pruugi olla reisijale mugavad ja seetõttu konkurentsivõimelised. Aastaid Eesti ühistranspordi arenguid jälginud TTÜ logistikatudeng Hannes Luts on pettunud Eesti tulevaste reisirongide sisekujunduses, kirjutab Postimees.
 

Edelaraudtee ja torm

Trüki

Pühapäeva õhtul kestis rongisõit Tartust Tallinna tavapärase 2,5 tunni asemel kolm korda kauem, sest äikesetorm oli Eesti Raudtee side- ja juhtimissüsteemid rivist välja viinud, kirjutab Postimees.

Kaisa Tahlfeld arutleb Äripäevas, et miks eelistati pühapäevases äikesetormis kaubaronge inimestele ning miks ei pandud rohkem busse raudteejaamades asjatult oodanud inimesi koju vedama?

 

Reisilaev Vesta uues kuues

Trüki
AS Kihnu Veeteed koostöös Kihnumadal OÜ ja Heidres OÜ-ga on jõudnud lõpule reisilaeva Vesta renoveerimisega, täpsemalt vaata Kihnu Veeteed koduleheküljelt.
 

Eesti ostab enam kui nelja miljardi eest uusi ronge

Trüki
3. augustil allkirjastasid Elektriraudtee ja Šveitsi rongitootja Stadler Bussnang AG rongihankeleppe, mille kogumaht ulatub 4,4 miljardi kroonini, kirjutab logistikauudised.ee.
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL